עובדים בכל אזור המרכז

גם אזור השפלה והשרון

052-9095458

זמינים רוב הזמן :-)

ראשון עד שישי

לפעמים אפילו עובדים בסופ"ש

פירוק רכבים שהורדו מהכביש

פירוק רכבים שהורדו מהכביש

במסגרת הפעילות של המשרד להגנת הסביבה, מתבצעת פעולה עקבית של פינוי רכבים לאחר תאונת דרכים קשה או רכבים ישנים המעלים אבק בחניונים שונים ובצדי הדרכים. חלק גדול מהרכבים הללו אינו מסוגל לנוע אך לאור גילם המופלג הם פולטים רעלים גם כשהם לא זזים ובנוסף לכך הם תופסים מקומות חניה שחשובים לדיירי הסביבה.

לפרטים נוספים – אפשר להתקשר או להשאיר פרטים ונחזור בהקדם!    לשיחה עם נציג: 052-9095458

זו הסיבה שהמשרד הממשלתי באמצעות העיריות השונות דרשו מבעלי הרכבים לפנות את הרכבים הללו למגרשי גרוטאות. מי שלא פעל כך קיבל קנסות והבין כי עדיף להעביר את הרכב לגריטה.

מכיוון שבמקרים רבים מדובר ברכבים שאינם מסוגלים לנוע, משאי גרר של מגרש הגרוטאות מגיעה ומעבירה את הרכבים למגרש.

מגרשי גריטת המכוניות

תוכנית הגריטה מטפלת בהורדת הרכבים שנחשבים כמפגעים. כדי לקדם תהליך זה העניקה בעבר המדינה מענקים כדי שהרכבים יעברו למגרשי הגרוטאות ולא יגרמו לזיהום האוויר.

גריטת הרכב מתבצעת תוך הצגת רישיון הרכב וצילום תעודת הזהות המוכיחים כי הנהג הוא אכן הבעלים של הרכב. הבעלים ימלא את המסמכים הנדרשים על כך שהוא מסכים לבצע גריטה של הרכב תוך הורדת הרכב מהכביש וביטול רישיון הרכב לצמיתות.

לאור זאת, יוכל בעל הרכב לקבל החזר יחסי של תשלום אגרת הרישוי של הרכב ששולם והחזר יחסי של דמי הביטוח.

העברת חלקי הרכב למחזור

מומחי פירוק המכוניות מפרקים כל רכב וממיינים זאת לכמה קטגוריות. חלקי המתכת והברזל מועברים למחזור. חלקי הזכוכית יעברו למחזור הזכוכיות. חלפים שהם תקינים כמו לדוגמה מראות יועברו למכירה של פריטים שפורקו מרכבים כלומר יד שניה שמצבם טוב ואפשר להשתמש בהם.

חלפים שיש בהם צורך ברכבים אחרים אך אינם פועלים כראוי יועברו לתיקון ולאחר מכן למכירה כפריט תקין אך יד שניה.

המטרה היא להציל כל מה שאפשר מכל רכב המגיע לגריטה. בתום הוצאת כל החלפים מעבירים את השלדה לגריטה מאסיבית.

בשנים האחרונות בוצע הליך גריטה של רכבים בכמויות גדולות מאד ולכן מספרם של הרכבים הישנים ברחבי העיר ירדה בצורה דרמטית והפעילות של העיריות בנושא זה מתקיימת באופן מתמיד.

כתוב/כתבי תגובה

Call Now Button